KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 13967005
nr 1396 7005
Petter Pettersson
(f. 1942), Sverige
Teckningar, 4 st, Sjukhusscener. Signerad, daterad 1977. Blyerts/kol, oramat löst blad. Bladets mått: ca 108x79 cm
Petter Pettersson, svensk bildkonstnär född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 maj 2021
kl 20:11:08
10/5 12:47:30